Godziny otwarcia w okresie ferii zimowych

ANKIETA: E-usługi bibliotek pedagogicznych

Published: grudzień 04, 2017 Category: Komunikaty Hits: 87

Szanowni Państwo,

Województwo Mazowieckie wraz z Publicznymi Bibliotekami Pedagogicznymi przygotowuje się do realizacji portalu internetowego integrującego informacje związane z działalnością dydaktyczną bibliotek, możliwościami zapisywania się za pomocą Internetu na wydarzenia organizowane przez biblioteki oraz optymalnego wykorzystania  i dostępu do działań promowanych i realizowanych przez biblioteki pedagogiczne.

Zachęcam Państwa do wypełnienia ankiety, która wskaże preferencje oczekiwań osób korzystających z usług dydaktycznych bibliotek pedagogicznych. Państwa opinia wpłynie na podjęcie decyzji, co do ostatecznego kształtu Portalu Mazowieckich Bibliotek Pedagogicznych.

Serdecznie dziękuję za udział w ankiecie.

LINK do ANKIETY

Published: wrzesień 30, 2017 Category: Komunikaty Hits: 185

CZYNNA

PON-PT 8:00-17:00

SOBOTA 8:00-13:00

TEL: (23) 657-29-42

"MAŁE WIELKIE HISTORIE" - wielka zbiórka pamiątek dla Muzeum Historii Polski

Published: wrzesień 19, 2017 Category: Komunikaty Hits: 173

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie wraz z Filiami w Pułtusku, Mławie, Płońsku i Żurominie włączyła się

w akcję "MAŁE WIELKIE HISTORIE" organizowaną przez Muzeum Historii Polski.

Ogólnoświatowa społeczna akcja zainaugrowana została w 2016 roku.
Jej celem jest zbiórka pamiątek historycznych, m.in. przedmiotów codziennego użytku, fotografii, pocztówek, dokumentów, listów, pamiętników, prasy, a także elementów ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowych urządzeń, mebli oraz wyrobów rzemieślniczych i artystycznych, świadczących o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych.

Szczególne znaczenie muzeum przypisuje przedmiotom związanym z polską drogą do Niepodległości, zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji zawarte są na stronie Muzeum Historii Polski

oraz w Regulaminie zbiórki MAŁE WIELKIE HISTORIE.

Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA

Published: grudzień 16, 2014 Category: Komunikaty Hits: 1274

Zapraszamy naszych czytelników do Biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do jednorazowej rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy IBUK LIBRA. Serwis znajduje się pod adresem http://libra.ibuk.pl

Subskrypcja umożliwia dostęp do pełnych tekstów 982 książek z wielu dziedzin wiedzy. Serwis udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz umożliwia robienie notatek w książce, zaznaczanie fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, eksport notatek.

Szkolenia i konferencje dla placówek oświatowych - styczeń 2018

Published: październik 10, 2016 Category: Komunikaty Hits: 1050

1. Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

• TIK w nauczaniu biologii w zreformowanej szkole podstawowej (09.01.2018 r.)
  • Szanuj siebie i innych w sieci – nauka poprzez zabawę z wykorzystaniem darmowych zasobów internetowych (09.01.018 r.)
  • Interaktywna nauka o kulturze i regionie (09.01.2018 r.) on-line
  • Tworzenie elektronicznych zasobów na tablet do zajęć edukacyjnych dla uczniów i wspólnie z nimi (iTunes U) (09.01.2018 r.)

2. Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Wydział w Ciechanowie

• Zdolność widzenia, czyli jak kształtować wyobraźnię przestrzenną uczniów (08.01.2018 r.)
  • Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą
    kurs nadający uprawnienia do kierowania szkołą/ placówką oświatową (13-14. 01.2018 r., 27.01.2018 r.)
  • Kompetencje nauczycieli a uczenie się i nauczanie uczniów
    Forma realizowana w ramach eksperymentu pedagogicznego zatwierdzonego przez MEN (31.01.2018 r.) on-line

3. Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie

• Spotkanie konsultacyjne „Kwalifikacje, walidacja, certyfikacja - czyli jak zapewnić jakość systemu doskonalenia nauczycieli” 12-13.01.2018 r.
  • Rozwijanie kompetencji nauczycieli i uczniów z zakresu stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Wykorzystanie e-podręczników i e-zasobów w nauczaniu i w uczeniu się (kurs prowadzony od 15 listopada 2017 r. do 31 marca 2018 r.) on-line

4. Instytut Badań w Oświacie. Ośrodek Szkoleniowy

• Zmiany w ustawie Karta Nauczyciela od 1 stycznia 2018 r. (30.01.2018 r. Warszawa)

Godziny otwarcia w okresie ferii zimowych