Niestety nie możemy się spotkać w siedzibie biblioteki, ale czytelnicy mogą:

Niestety nie możemy się spotkać w siedzibie biblioteki, ale czytelnicy mogą:

Published: marzec 26, 2020 Category: Komunikaty Hits: 70

Zostań w domu i czytaj e-booki w IBUKU Librze

Kolejny tydzień narodowej kwarantanny za nami, wszystkie zaległe lektury już przeczytane. Co teraz? Choć drzwi biblioteki są zamknięte, to wciąż możesz korzystać z książek w wersji on-line.

Wydawnictwo Naukowe PWN poleca IBUKA Librę – e-czytelnię czynną całą dobę, w której do czytania e-booków nie potrzebujesz żadnej aplikacji. Wystarczy urządzenie z przeglądarką internetową obsługujące HTML5.

Weź tablet lub laptop, rozsiądź się wygodnie w fotelu i oddaj lekturze, korzystając z zasobów IBUK Libra. Potrzebujesz tylko kodu PIN, który zdobędziesz, pisząc na adres e-mail biblioteki. E-booki to świetne rozwiązanie na czas pandemii. Bez wychodzenia z domu szeroką ofertę publikacji masz w zasięgu ręki. Nie trać szansy na dostęp do literatury i korzystaj z IBUKA Libry.

#zostanwdomu #czytajebooki

Zapraszamy naszych czytelników do korzystania z e-czytelni IBUK Libra oraz cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek Academica.

Jeżeli nie masz jeszcze kodu do stępu do IBUK LIbra lub potrzebujesz informacji, zadzwoń do nas. Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 15:00.

tel. 23 657 29 42

bpzuromin@gmail.com

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów wykorzystując narzędzia do pracy zdalnej.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało propozycje dla nauczycieli do zdalnej nauki z uczniami oraz poradnik Kształcenie na odległość

Zachęcamy do skorzystania:

MSCDN Ciechanów

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do samokształcenia w ramach bezpłatnych szkoleń on-line:

Moodle BP Ciechanów

Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna 

 

 

      

Ważny Komunikat

Ważny Komunikat

Published: marzec 12, 2020 Category: Komunikaty Hits: 76

 

Informujemy, że zgodnie z Uchwałą nr 366/114/20

Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r.

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Żurominie

będzie nieczynna dla Czytelników do odwołania.

 

 

 

 

 

 

.

Wyniki VII Edycji Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana

Wyniki VII Edycji Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana

Published: grudzień 06, 2019 Category: Komunikaty Hits: 415

   

Wyniki VII  Edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego  

im. Władysława Orkana w Bieżuniu

  

Konkurs był przeznaczony  dla poetów - amatorów w 3 kategoriach wiekowych z terenu powiatu żuromińskiego. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań poezją, popularyzacja tej formy zainteresowań, promocja młodych talentów, promocja szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu, promocja Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie, biblioteki szkolnej jak również integracja kilku środowisk szkolnych, i nie tylko, z terenu powiatu żuromińskiego.

Patronat nad konkursem objął i nagrody ufundował Starosta Powiatu Żuromińskiego pan Jerzy Rzymowski,  Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń pan Andrzej Szymański oraz Rada Rodziców Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu a słodki poczęstunek ufundowała Cukiernia Rosario Kazimierz Zieliński w Żurominie.

W roku szkolnym 2019/2020 konkurs poetycki odbył się we współpracy  z Biblioteką Pedagogiczną w Ciechanowie. Przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz został poszerzony o nową kategorię dla uczniów/osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu żuromińskiego. Do konkursu zgłoszono 64 wiersze o tematyce dowolnej. 2 zgłoszenia nie spełniły wymogów formalnych. Konkurs został rozstrzygnięty 28 lutego 2020 roku.

Finałowa gala odbyła się 5 marca 2020 roku o godzinie 11:00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu. Starosta Żuromiński Pan Jerzy Rzymowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń  Pan Andrzej Szymański złożyli gratulacje tegorocznym laureatom, życząc dalszych sukcesów. W czasie finału głos zabrała również Pani Hanna Szymborska,  poetka, absolwentka  bieżuńskiego liceum. Galę konkursową poprowadziła młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana. Organizatorami konkursu były nauczycielki: Ewa Zalewska oraz Sylwia Piekarska.  

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i nagrodzonym. Dziękujemy za zaangażowanie i pracę jaka została wykonana. Składamy serdeczne podziękowania przybyłym gościom, opiekunom, rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz sponsorom konkursu. 

Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

 

Komisja konkursowa:

 

Przewodnicząca – Pani Ewa Olczak – historyk, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Żurominie

Członkini – Pani Wioletta Gałązka – polonistka, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Wydział Udostępniania Zbiorów,

Sekretarz – Pani Mirosława Ostrowska -  polonistka, nauczyciel bibliotekarz, bibliotekarz systemowy Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Wydział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. 

 

W kategorii szkół podstawowych 

 

1 miejsce – Monika Szychułda - Zespół Szkół w Lubowidzu 

2 miejsce – Gabriela Dobies - Zespół Szkół w Lutocinie 

3 miejsce – Julia Falkowska - Zespół Szkół w Lubowidzu 

 

Wyróżnienia:

  

Wiktoria Brzozowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zieluniu  

Wiktoria Michalska – Zespół Szkół w Lutocinie 

Martyna Kamińska – Szkoła Podstawowa w Poniatowie 

Alicja Marecka – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zieluniu

  

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

 

1 miejsce – Milena Kluczewska - Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Bieżuniu  

2 miejsce – Jakub Piechota  - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II Żurominie 

3 miejsce – Weronika Pawlak – Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Bieżuniu 

 

Wyróżnienia:

  

Radosław Suwiński – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie 

Kinga Rzymowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie

  

W kategorii uczniowie/osoby z niepełnosprawnością 

 

Joanna Brodzińska –Środowiskowy Dom Samopomocy w Żurominie

  

Fotorelacja:  http://www.lobiezun.szkolnastrona.pl/a,437,vii-powiatowy-konkurs-poetycki-im-wladyslawa-orkana

 

SZKOLENIA NA KWIECIEŃ 2020

SZKOLENIA NA KWIECIEŃ 2020

Published: październik 04, 2019 Category: Komunikaty Hits: 563

e-SZKOLENIA

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie zaprasza na bezpłatne szkolenie typu e-learning na platformie Moodle „Tworzenie zasobów tematycznych w Wakelet”. Szkolenie przybliża podstawowe zasady pracy w programie Wakelet, służącym do organizowania i udostępniania treści online w tematyczne kolekcje, które można osadzać na blogu lub stronie internetowej, udostępniać w mediach społecznościowych lub za pomocą linku.

Zapraszamy także na szkolenia: e-Szkolenie „Uczeń zdolny w bibliotece” przeznaczone jest dla nauczycieli bibliotekarzy, studentów kierunku bibliotekoznawstwa, którzy chcą poznać m.in. wybrane koncepcje i modele zdolności, cechy ucznia zdolnego oraz rolę biblioteki we wspieraniu uczniów zdolnych.

e-Szkolenie "Interaktywne grafki z ThingLink" przybliża podstawowe zasady pracy w programie ThingLink, który służy do tworzenia atrakcyjnych, interaktywnych grafik na dowolny temat z wykorzystaniem multimediów (tekst, zdjęcia, wideo, dźwięk). Na naszej platformie proponujemy bogatą ofertę szkoleń z zakresu bibliotekarstwa, doradztwa zawodowego, technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz szkolenia osobowe http://moodle.bpciechanow.edu.pl/

Akademia Webinaru zaprasza na webinarium „Jakiego dorosłego potrzebuje uzależniony nastolatek? 60-minutowe spotkanie poprowadzi trener – psycholog Maciej Jonek. Opowie o budowaniu relacji (to pierwszy krok profilaktyczny i pomocowy) a także o sposobach pracy z uzależnieniami w szkole i w domu. Na webinar zapraszamy nauczycieli, rodziców, osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą, pedagogów, psychologów, wszystkich dorosłych, którym leży na sercu dobro młodych. Webinar jest szczególny, ponieważ jest CEGIEŁKĄ pomocową – całkowity dochód netto (po opłaceniu podatku) zostanie przekazany dla XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Młodzież oraz pracownicy szkoły potrzebują pomocy w sfinansowaniu klimatyzacji do wybranych sal. https://akademiawebinaru.pl/webinar/jakiego-doroslego-potrzebuje-uzalezniony-nastolatek/

Szkolenia e-learning dla nauczycieli m.in.: Jak uczyć dzieci na odległość?

Nauczanie zdalne w przedszkolu i klasach 1-3 E-learning - nauczanie zdalne w praktyce

Metody efektywnej nauki - techniki pamięciowe

Promocja czytelnictwa – tradycyjne oraz nowoczesne formy i metody upowszechniania czytelnictwa

Bajkoterapia z elementami wizualizacji

Trening odporności na stres w pracy nauczyciela Asertywny nauczyciel

Elektroniczne formy książki Biblioteka szkolna – centrum czytelniczym placówki oświatowej Te tematy i wiele innych dostępne są na stronie https://www.szkolna24.pl/lista-szkolen

e-Szkolenia na stronie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich m.in.: bezpłatne webinarium “Biblioteka przyjazna dla osób w spektrum autyzmu. Kilka wskazówek na start”

2 kwietnia godz. 13.00 Webinarium – sposób na interakcję z czytelnikiem TIK-owe inspiracje w promowaniu działań biblioteki

Niesztampowe metody pracy w bibliotece http://www.szkoleniadlabibliotekarzy.sbp.pl/szkolenie-online/

e-Szkolenia MSCDN Ciechanów: #zostańwdomu Twórczość w wirtualnym świecie e-Szkolenie na platformie Moodle w zakresie kształtowania umiejętności w zakresie organizacji zajęć twórczych z możliwością wykorzystania aplikacji i zasobów online do opracowywania scenariuszy zajęć i przygotowania zajęć z uczniami. Czy warto być twórczym w wirtualnym świecie? #zostańwdomu Matematyka w pracy zdalnej

Zapraszamy na szkolenie realizowane na platformie Moodle: „Jak rozwijać kompetencje matematyczne uczniów w formie pracy zdalnej?” przygotowane dla nauczycieli matematyki szkół podstawowych. Czy jest możliwa nauka matematyki z zastosowaniem form pracy zdalnej? #zostańwdomu Prowadzenie lekcji on-line…

e-Szkolenie na platformie Moodle: "Prowadzenie lekcji on-line z wykorzystaniem usługi Google G-Suite" dla nauczycieli wszystkich przedmiotów. Rejestracja poprzez stronę internetową, w informacji zwrotnej uczestnicy otrzymają link do platformy z kluczem dostępu. http://mscdn.pl/mscdn2018/pl/ciechanow/

Szkolenia online organizowane przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie https://pos.oeiizk.waw.pl/ Webinarium na temat zastosowania w zdalnym nauczaniu pakietu Office 365 https://www.youtube.com/watch?v=dlRH-KwK87w&feature=youtu.be

GODZINY OTWARCIA

GODZINY OTWARCIA

Published: wrzesień 30, 2017 Category: Komunikaty Hits: 1817

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA

CZYNNA

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 8-17

SOBOTA: 8-13

Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA

Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA

Published: grudzień 16, 2014 Category: Komunikaty Hits: 2952

 

Zapraszamy naszych czytelników do Biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do jednorazowej rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy IBUK LIBRA. Serwis znajduje się pod adresem http://libra.ibuk.pl

Subskrypcja umożliwia dostęp do pełnych tekstów 982 książek z wielu dziedzin wiedzy. Serwis udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz umożliwia robienie notatek w książce, zaznaczanie fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, eksport notatek.

 

Ważny Komunikat

 

Informujemy, że zgodnie z Uchwałą nr 366/114/20

Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r.

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Żurominie

będzie nieczynna dla Czytelników do odwołania.

 

 

 

 

 

 

.

Copyright