Legimi dla naszych Czytelników

Published: kwiecień 11, 2024 Category: Komunikaty Hits: 14
Mazowieckie Kluby Integracyjne - MaKI

Published: maj 09, 2022 Category: Komunikaty Hits: 931

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Żurominie zaprasza dzieci z Ukrainy uczęszczające do polskich szkół oraz innych uczniów do udziału w zajęciach pn. Mazowieckie Kluby Integracyjne -MaKI. To przedsięwzięcie rozpoczyna realizację projektu Mazowsze dla Ukrainy finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zajęcia będą realizowane w okresie maj – czerwiec według harmonogramu opracowanego na bieżąco na podstawie zgłaszanych grup ze szkół i przedszkoli w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Żurominie, ul. Warszawska 4.

Spotkania będą miały formę zabawy z wykorzystaniem różnorodnych technik wyzwalających twórczość codzienną: ruchowych, manualnych, plastycznych, czytelniczych, a wszystko to w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji. W czasie zajęć wykorzystane zostaną interaktywne pomoce dydaktyczne – magiczna ściana, magiczny dywan, roboty Photon, globus interaktywny.

Telefon: (23) 657-29-42

INTERAKTYWNA BIBLIOTEKA

Published: wrzesień 17, 2021 Category: Komunikaty Hits: 1179

Miło nam poinformować, iż projekt „Interaktywna biblioteka”, który zakładał doposażenie
    Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie oraz  jej 4 filii w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne,
         został zrealizowany!

Interaktywny sprzęt, który został zakupiony do bibliotek uatrakcyjni prowadzone zajęcia z zakresu rozwijania umiejętności kluczowych, programowania i logicznego myślenia.  Za pomocą nowoczesnego sprzętu takiego jak magiczny dywan, interaktywna ściana, tablety oraz roboty, uczestnicy zostaną przeniesieni w interaktywny świat wiedzy oparty na zabawie i doświadczeniu.

Zapraszamy wszystkie placówki zainteresowane zajęciami czytelniczo-edukacyjnymi z wykorzystaniem w/w interaktywnego sprzętu do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu uzgodnienia oraz rezerwacji terminu.

GODZINY OTWARCIA

Published: wrzesień 30, 2017 Category: Komunikaty Hits: 4020

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA

CZYNNA:

poniedziałek - piętek: 8 - 17

sobota: 8 - 13

Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA

Published: grudzień 16, 2014 Category: Komunikaty Hits: 4861

Zapraszamy naszych czytelników do Biblioteki po odbiór kodów niezbędnych do jednorazowej rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy IBUK LIBRA. Serwis znajduje się pod adresem http://libra.ibuk.pl

Subskrypcja umożliwia dostęp do pełnych tekstów 982 książek z wielu dziedzin wiedzy. Serwis udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz umożliwia robienie notatek w książce, zaznaczanie fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, eksport notatek.

Czasopismo Edu-wsparcie

Zapraszamy do przeczytania elektronicznego czasopisma "Edu-wsparcie". Czasopismo można przeglądać bezpośrednio w przeglądarce internertowej lub pobrać na dysk twardy komputera w formacie PDF.