Czytanie w przedszkolach

Biblioteka Pedagogiczna w Żurominie propagując głośne czytanie dzieciom zorganizowała spotkania  w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Żurominie, Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym  „Jaś i Małgosia” oraz w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „Bajkowa Kraina” gdzie pracownicy biblioteki czytali przedszkolakom tematycznie wybrane bajki oraz wykonywali wraz z małymi słuchaczami prace plastyczne. Celem spotkań jest rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci: inwencji, wyobraźni i pasji poprzez własną aktywność twórczą, wspieranie harmonijnego psychofizycznego rozwoju dzieci oraz wykorzystywania książki do celów terapeutycznych.

Zachęcamy i zapraszamy do współpracy!!!