Dzień czytelnika w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie

W październiku 2018 r. biblioteka włączyła się w działania związane z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Uczniowie klas pierwszych technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie zostali zapoznani z funkcjonowaniem biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania. W dniu 19 października młodzież klas IV TH, IV TI i III TH uczestniczyła w szkoleniu „Doskonalenie umiejętności korzystania z katalogów on-line i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów” prowadzonym przez J. Szczechowicz. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej. Uczniowie zostali zapoznani z katalogiem Prolib Integro, cyfrowymi zasobami czytelni IBUK LIBRA oraz zbiorami Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA, szczególnie w zakresie wyszukiwania dokumentów źródłowych na temat regionu oraz 100-ecia odzyskania niepodległości przez Polskę.