Scenariusze uroczystości szkolnych. Dzień Kobiet

1. Bucholc Ewa: Kobietom w dniu ich święta. Scenariusz inscenizacji kabaretowej. Humorystyczny występ przygotowany przez uczniów dla nauczycielek i koleżanek. Przeznaczony do realizacji w szkole średniej.Biblioteka w Szkole 2010, nr 1, s. 29-33.
  2. Czernicka Justyna: Raj utracony. Scenariusz przedstawienia na motywach powieści Marka Twaina Pamiętniki Adama i Ewy. Materiał, przeznaczony dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum, można wykorzystać z okazji Dnia Kobiet, Walentynek lub w innych okolicznościach. Biblioteka w Szkole 2010, nr 1, s. 25-28
  3. Gąsior Joanna: Kobieta pół żartem pół serio. Scenariusz z okazji Dnia Kobiet przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na podstawie komedii Aleksandra Fredry. Biblioteka w Szkole 2009, nr 2, s. 22-23.