PHOTON w Zespole Szkół Specjalnych

Dzięki realizacji projektu „interaktywna biblioteka” w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, który doposażył Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie oraz jej 4 filie, 07.10.2021r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie Ewa Olczak z Biblioteki Pedagogicznej przeprowadziła zajęcia w klasach: I-III, IV i oddziale przedszkolnym. W zajęciach wykorzystany został robot PHOTON, który przeniósł dzieci w interaktywny świat dźwięku, koloru i ruchu. Poznawaliśmy odgłosy zwierząt, dźwięki ludzkich emocji: radość, zachwyt, zdziwienie, płacz, itp., ruchy PHOTONA po kole czy też w linii prostej oraz kolory. Wykorzystanie podczas zajęć interaktywnej pomocy dydaktycznej w postaci PHOTONA, pozwoliło uczniom na wielozmysłowe odbieranie prezentowanych treści.